Regulamin

Regulamin sklepu internetowego impeco.pl

1. Sklep internetowy Impeco.pl jest własnością firmy Impeco Sp. z o. o. Spółka Komandytowa, al. Armii Krajowej 61, 50-541 Wrocław, NIP 898 219 81 88, REGON 021767337, zwanej dalej "Sklepem".

2. W ofercie Sklepu znajdują się artykuły i urządzenia higieniczne – suszarki do rąk, dozowniki mydła, podajniki papieru i ręczników, odświeżacze powietrza, przewijaki dla niemowląt, lampy owadobójcze itd. Ze strony można korzystać za pomocą większości popularnych przeglądarek internetowych (w tym szczególnie aktualnych wersji Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera oraz Internet Explorer), a także na urządzeniach mobilnych.

3. Złożenie zamówienia w sklepie impeco.pl oznacza zaakceptowanie postanowień tego regulaminu.

Przyjęcie i realizacje zamówienia

4. Zakupów można dokonywać przez witrynę impeco.pl, telefonicznie, mailem lub faksem. Potwierdzenie złożenia zamówienia zostanie przez Sklep przesłane mailem wraz ze szczegółami płatności.

5. Dane kontaktowe Sklepu są zamieszczone na stronie internetowej impeco.pl w zakładce KONTAKT.

6. Przedstawione na stronie produkty nie stanowią oferty handlowej w myśl przepisów kodeksu cywilnego.

7. Chwilą zawarcia umowy sprzedaży pomiędzy Sklepem a Kupującym jest otrzymanie przez Kupującego potwierdzenia przyjęcia zamówienia do jego realizacji.

8. Sklep zastrzega sobie prawo do odstąpienia od realizacji zamówienia, jeśli dane podane przez Kupującego w formularzu będą niepełne.

9. Podane ceny zawierają podatek VAT. W przypadku wysyłki kurierem dla zamówień poniżej 250 zł brutto. Sklep dolicza do ceny produktu koszt wysyłki (15,99 zł brutto).

10. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen podanych na stronie bez uprzedniego podania przyczyny. Zamówienia złożone wcześniej będą zrealizowane po cenach obowiązujących w momencie złożenia zamówienia.

11. Sklep zobowiązuje się w ciągu 48 godzin roboczych potwierdzić zamówienie u Kupującego drogą internetową lub telefoniczną.

12. Sklep zrealizuje zamówienie niezwłocznie po potwierdzeniu zamówienia i otrzymania wpłaty na konto.

13. Na stronie internetowej sklepu impeco.pl wskazana jest aktualna dostępność towaru w magazynie. Przed złożeniem zamówienia należy potwierdzić dostępność towaru, który na stronie jest oznaczony jako towar z ograniczoną dostępnością.

14. Sklep może anulować zamówienie w przypadku, gdy od momentu potwierdzenia zamówienia minie 14 dni kalendarzowych, a Kupujący nie dokona wpłaty po tym, gdy wybierze opcję zakupu z przedpłatą.

15. Terminy realizacji zamówień wynoszą od 1 do 3 dni roboczych, termin może ulec wydłużeniu w przypadku braku towaru w magazynie. W takiej sytuacji Sprzedawca informuje Kupującego o tym fakcie telefonicznie, mailowo lub faksem.

16. W przypadku niemożności realizacji zamówienia Sklep wyśle klientowi informację mailem, telefonicznie lub faksem. Niemożność realizacji zamówienia może nastąpić w sytuacji długotrwałej niedostępności danego towaru lub istotnej zmiany ceny towaru.

17. Każda transakcja jest potwierdzana dołączaną do zakupu fakturą VAT.

18. Odwołanie zamówienia jest możliwe drogą e-mailową lub faksem, jednak może to nastąpić nie później niż do momentu wysłania towaru i musi zostać potwierdzone ze Sklepem telefonicznie.

Sposoby Płatności

19. Płatność za towar może być uregulowana przelewem, gotówką przy odbiorze lub za pośrednictwem platformy Dotpay / PayPal.

20. W przypadku płatności gotówką przy odbiorze Sklep może zażądać dokonania przez Kupującego przedpłaty w wysokości kosztów nadania przesyłki za pobraniem.

21. Należność za zamówienie można uregulować przelewem na konto firmowe: 56 1030 1289 0000 0000 8923 1008 (konto obsługiwane przez Bank Handlowy), Impeco Sp. z o. o. Spółka Komandytowa, al. Armii Krajowej 61, 50-541 Wrocław.

22. W przypadku wysyłki towaru za granicę należy skontaktować się ze Sklepem, który potwierdzając przyjęcie zamówienia, potwierdzi także warunki i sposób płatności.

Gwarancje i Reklamacje

23. Reklamacje dotyczące uszkodzeń przesyłki powstałych podczas transportu będą rozpatrywane po sporządzeniu protokołu szkody podpisanego przez odbiorcę i dostawcę przesyłki.

24. W chwili odbioru Kupujący powinien sprawdzić stan przesyłki. W przypadku stwierdzenia uszkodzenia Kupujący zobowiązany jest zgłosić ten fakt dostawcy i niezwłocznie skontaktować się ze Sklepem.

25. Zgodnie z ustawą z dnia 2 marca 2000 roku (Dz.U. z 2000 r. Nr 22 poz. 271 z późn. zm.) Kupujący może odstąpić od umowy kupna poprzez złożenie stosownego oświadczenia na piśmie w terminie 14 dni od dnia wydania towaru. Zwrot towaru w stanie nieuszkodzonym i niezmienionym powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy.

26. W razie zwrotu towaru Klient ponosi koszty przesyłki towarów od Klienta (Sklep zobowiązuje się do zwrotu kosztów towaru wraz z kosztem najtańszej oferowanej przez Sklep opcji wysyłki).

27. W przypadku ewentualnych reklamacji należy skontaktować się ze Sklepem za pośrednictwem poczty e-mail lub telefonicznie. Zgłaszając reklamację, należy podać imię i nazwisko zamawiającego, nr zamówienia, nr dowodu zakupu (faktury VAT) oraz opisać przedmiot reklamacji.

28. W przypadku reklamacji towaru warunkiem rozpatrzenia reklamacji jest przesłanie towaru na adres Sklepu z załączonym opisem wady i kserokopią faktury VAT. Sklep nie przyjmuje towaru odesłanego za pobraniem bez wcześniejszego poinformowania przez Kupującego. Koszty związane z odesłaniem towaru są Kupującemu niezwłocznie zwracane po pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji.

29. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia reklamacji nastąpi wymiana towaru na nowy, zwrot pieniędzy lub wymiana towaru na inny w tej samej cenie (po wcześniejszym wyborze przez Kupującego sposobu jej zrekompensowania).

30. Domyślny okres gwarancji - jeśli producent nie stwierdza inaczej - wynosi 24 miesiące.

Postanowienia końcowe

31. Sklep zobowiązuje się do ochrony danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych. Zgodnie z tą ustawą Kupujący wyraża zgodę na przechowywanie i przetwarzanie tych danych dla celów ewidencji i wystawiania faktur, tylko na potrzeby Sklepu. Kupującemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane, do ich poprawiania oraz wniesienia żądania o zaprzestanie ich wykorzystywania.

  1. Administratorem Twoich danych osobowych jest: Impeco sp. z o.o. sp. k. z siedzibą we Wrocławiu, przy al. Armii Krajowej 61.
  2. Nie powołaliśmy inspektora ochrony danych, ale w razie potrzeby, w tematach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz się z nami skontaktować pod adresem e-mail: office@impeco.pl lub korespondencyjnie zgodnie z adresem siedziby.
  3. Twoje dane osobowe służą wyłącznie do realizacji złożonego przez Ciebie zamówienia, możemy ich także użyć w celach przeprowadzenia windykacji, egzekucji komorniczej lub na żądanie organów podatkowych. Dla spełnienia zasady rozliczalności dane osobowe będą przechowywane tak długo jak wymagają tego od nas organy publiczne i przepisy podatkowe.
  4. Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane przez okres 1 miesiąca od chwili usunięcia Twojego konta w naszym serwisie internetowym.
  5. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu a także prawo do cofnięcia zgody na ich przetwarzanie.
  6. Przysługuje Ci również prawo do wniesienia skargi do UODO, jeżeli uznasz, że przetwarzanie Twoich danych dokonywane jest z naruszeniem przepisów ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  7. Twoje dane będą w naszych serwisie mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, jednakże nie będzie to wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych.
  8. Szczegółowe informacje na temat Twoich danych osobowych, którymi administrujemy znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.

32. W sprawach nieregulowanych niniejszym regulaminem zastosowanie mają przepisy Kodeksu Cywilnego, Ustawy z dnia 02.03.2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny.

33. Zmiany regulaminu dokonywane są przez Sklep i podlegają ogłoszeniu na stronie internetowej Sklepu.

 

 


 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl